Home adlı denetleyiciyle eşleşen birden fazla tür bulundu hatası

‘Home’ adlı denetleyiciyle eşleşen birden fazla tür bulundu. Bu isteğe (‘{controller}/{action}/{id}’) hizmet veren yol istekle eşleşen bir denetleyicinin aranacağı ad alanlarını belirtmediğinde bu olabilir. Durum buysa, ‘MapRoute’ yönteminin ‘namespaces’ parametresi alan bir aşırı yüklemesini çağırarak bu yolu kaydettirin.  Hataya ait görsel aşağıda gösterilmektedir. Hata, oluşturmuş olduğunuz area(bölge)’da bulunan controller’in, projenin diğer controller ile aynı isme […]

Trend security agent yazılımını kaldırma – How to uninstall trend security agent software

Trend security agent yazılımını kaldırmak için en sorunsuz yöntem Your Uninstaller programını kullanmaktır. Programı indirdim kurdum ve Trend Security Agent yazılımının kayıt defteri kayıtlarına kadar tüm kırıntı dosyalarını temizleyip temiz bir kaldırma işlemi yaptı.

Visual Studio ya Report Viewer Ekleme/How to add Report Viewer to Visual Studio

Araçlar->Nuget Paket Yöneticisi->Paket Yöneticisi Konsolu na girin. Aşağıdaki kodu konsola yapıştırarak çalıştırın. Install-Package Microsoft.ReportingServices.ReportViewerControl.WinForms Proje Report View dahil edilmiştir.Artık araç kutusunda reporting  grubu altında report viewer buluması gerekmektedir.

A network-related or instance-specific error occurred hatası/error

A network-related or instance-specific error occurred hatasını gidermek için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir. Muhtemelen Microsoft Server Management Studio da servere giriş yapmak istediğinizde aşagıdaki hatayı almış olmalısınız. Daha sonra windows(start-başlat) ve R tuşlarına aynı anda basın.Gelen çalıştır formuna service.msc yazıp hizmetler/servisler penceresini açıyoruz. Servislerde  SQLSERVER (MSSQL SERVER) hizmetini seçip sağ tıklayıp başlat diyoruz. Şimdi […]

Codeblocks Derleyici Hata GidermeThe compiler’s setup (GNU GCC Compiler) is invalid, so Code::Blocks cannot find/run the compiler.
Probably the toolchain path within the compiler options is not setup correctly?!Do you have a compiler installed?
Goto “Settings->Compiler…->Global compiler settings->GNU GCC Compiler->Toolchain executables” and fix the compiler’s setup.

Tried to run compiler executable ‘C:\MinGW/bin/mingw32-gcc.exe’, but failed!

Skipping…
Nothing to be done (all items are up-to-date).
Devamı hakkındaCodeblocks Derleyici Hata Giderme